Yanıltıcı Görünüşe Sahip En Saldırgan 10 Köpek

12/05/2012

Köpek saldırısı denilince akla ilk gelenler pitbull gibi büyük köpekler olsa da, aslında küçük köpekler daha tehlikelidirler. Fakat ısırıkları zararsız olduğu için pek önemsenmezler. Bu listede köpek familyasının görünüşleri sevimli olmasına rağmen en saldırgan üyelerini göreceğiz.

10. Dachshund

Sosis köpeği olarak da bilinen bu cins 15 kg ağırlığa ulaşabilmektedir. Çok huysuzdurlar ve insanlara rottweiler ve pitbull köpeklerden daha çok saldırmışlardır.

9. Chow Chow

En ilkel köpek türlerinden biri olan chow chowlar aslana benzerlikleri ile bilinmektedirler. Sahiplerine çok bağlıdırlar ve ona yaklaşan neredeyse her insana saldırmaya çalışırlar.

8. Jack Russel Terrier

Genelde sürü halinde yaşayan bu terrier cinsi tilki avlarında kullanılmaktadır. Fakat günümüzde evcil hayvan olarak evlerde de yaşamaya başlamıştır. Evde tek başına olduğu için asosyal olan köpek saldırganlaşmaktadır.

7. Dalmaçyalı

“101 Dalmaçyalı” filmiyle popüler hale gelen bu tür, filmden etkilenen bilinçsiz aileler tarafından evde beslenmeye başlanmıştır. Aslında Yugoslavya’da at arabalarını korumak ve onlara eşlik etmek için melezlenmişlerdir ve kesinlikle evcil değildirler. Dolayısıyla eve ve içindeki insanlara zarar verebilmektedirler.

6. Cocker

Çok akıllı ve sosyal bir tür olan cocker spaniellerin çaresi bulunamamış bir sinir hastalıkları vardır. Bir anda saldırgan hale gelebiyorlar ve birkaç saniye sonra tekrar eski hallerine dönüyorlar.

5. Bull Terrier

Pitbullarla yakın akraba olan bu tür eskiden köpek dövüşlerinde kullanılırdı. Artık evcil hayvan olarak evlerde de bulunsa da, genlerinde hala bir savaşçı bulunmaktadır.

4. Shar Pei

Çin’de 200 yıllık bir geçmişe sahip olan bu tür chow chowlarla ortak atalara sahiptir. Yasak olmasına rağmen dövüşlerde kullanılmaktadır ve bu da onların her gördükleri insana saldıran bir doğaya sahip olmalarına yol açıyor.

3. Pekinese

Eski Çin imparatorları tarafından melezlenen bu tür, 1860’a kadar Çin’den dışarı çıkmamıştır. Afyon Savaşı sırasında İngiliz ve Fransız askerler, savaş sonrası ülkelerine götürmüşlerdir.

2. Beagle

Tazılar tamamen av hayvanlarıdır ve kesinlikle evcil değildirler. Bu yüzden eğitilmeleri ve sahipleri dışındaki insanlarla sosyalleşmeleri çok zordur.

1. Chihuahua

Bu minik ve sevimli köpekte “küçük köpek sendromu” adı verilen bir rahatsızlık bulunmaktadır.Kendinden büyük her köpekle kavga etmektedir ve bunun bir çözümü yoktur.

Yorumlar:

“Yanıltıcı Görünüşe Sahip En Saldırgan 10 Köpek” için 7 cevap

 1. doğa diyor ki:

  oha alınmayın ama salak mısınız bunu böle yapan sıralayan kim bir kere Dachshund var bizim yazlıkta herkez ondan çok korkuyor bir adam ona yemek verdi köpek hemen saldırdı ve Chihuahua saçmalamayın onlar çok tatlıdır asla saldırmazlar kıçından sallamışsın belliki

 2. sercan diyor ki:

  benimde 3,5 aylık bir chihuhauha köpeğim var. an geliyor çok sinirlenip ağresifleşebiliyor. saldırıyormu evet saldırıyor ama prinç tanesi kadar dişleri olduğu için bu çokda korkulacak birşey olmuyor :)

 3. ???? diyor ki:

  Bu listedeki Dachsund çok saçma şekilde sıralı bizim evde var çok cana yakın sadece ilk gördüklerine alışık değillerd

 4. damla diyor ki:

  aslında saydığınız 10 köpek türü benim bildiğim kadarıyla hiç saldırgan değiller özellikle chihuahualar o kadar küçükler ki çok şirinler

 5. Köpeksever diyor ki:

  Bu listeyi yapanın gerizekalı ve bilgisiz olduğu çok açık salak beagle bizim komşumuzda da var herkezde sevdiriyor kendiniayrıca Dalmaçyalı saldırısına kaç kişi uğramış ki git araştır da gel Ya 😤

 6. damla diyor ki:

  merhaba yine ben bu arada cockerların öyle bir hastalığı olduğunu sanmıyorum

 7. Furkan diyor ki:

  Bende cooker var yabancı olan herkese saldırıyor yanıma yaklaştırmıyor evimize yaklaştırmıyor cooker diye aldım Pitbull çıktı ama çok tatlılar :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir