Koh Samui Adasında Yapmanız Gereken 10 Şey

Dünya’nın en romantik 10 adasından biri. Hatta dünyaca ünlü Forbes dergisi Koh Samui’yi dünyanın en romantik adalarından biri seçmiş. Tayland’ın yeni favori adası. Bu 247kmlik adadaki herşey romantik.  Havaalanına ayak basar basmaz kendinizi bir tatil köyünde hissediyorsunuz. Bu adadaki herşey insanı mutlu etmek için yapılmış sanki. İşte size hayaller adası Samui’de mutlaka yapmanız gereken 10 şey

10-Motor kiralayın ve çevredeki beachleri gezin

10Tayland adalarında motor kiralamak çok kolay. Bir motor ehliyetine bile sahip olmanız gerekmiyor. Tabi iyi bir kullanıcı olsanız iyi olur. Çünkü trafik tersten akıyor ve adanın kendi içinde kuralları var; bildiğimiz trafik kuralları adada pek geçmiyor. O yüzden dikkatli olun .9-Thai yemeklerinden yiyin

9Nerde olursa olsun ,bütçeniz ne kadar olursa olsun  mutlaka thai yemeklerinden yiyin. Nefisler… hepsi mi güzel olur bilmiyorum ama gerçekten güzeller. İster sokakta satılan tezgahlardan alın ; ister bir restaurant’ta yemek yiyin. Fiyatları karşı adada bulunan Koh Phangan kadar ucuz olmasa da yine de yediklerinizin değerini kesinlikle alacaksınız.8-Fisherman’s Village’te Yemek Yiyin

8

Fisherman’s village diye bir bölge var. Burada deniz kenarında istediğiniz her türlü yemeği bulabiliyorsunuz. Yine burada size bir restaurant önerim olsa da (Happy Elephant) siz yine de gözünüze kestirdiğiniz herhangi bir yerde yemek yiyebilirsiniz. Çünkü burasının en önemli özelliği kötü yemeğin olmaması. Ayrıca Fisherman’s village’de kumların üstünde ,minderlere yayılarak, sadece mumların aydınlattığı küçük barlarda çeşitli kokteylleri de mutlaka deneyin derim size.

7-Dalış Yapın

7Bu ada tam bir cennet adası. Bunu dalış yaparak çok daha iyi anlayacaksınız ve Koh Samui’nin denizaltı dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkacaksınız. Adanın çeşitli yerlerinde scuba diving yapabileceğiniz yerleri zaten rahatlıkla bulabilirsiniz.

6-Big Buddha ‘yı ziyaret edin

6Big Buddha Taylandlılar için çok önemli. Bu yüzden Big Buddha heykeli ülkenin bir çok yerine konuluyor. Bunlardan bir tanesi de Koh Samui adasında. Ancak yararlı bir tavsiyede bulunmakta fayda var. Thai insanları turistleri çok seviyor ve saygı gösteriyorlar; ki zaten nasıl sevmesinler nerdeyse tek geçim kaynakları gelen turistler; ancak kutsal mabetlerine karşı çok hassaslar ve sizden de aynı hassasiyeti bekliyorlar. Örneğin bikinilerinizle mabetleri dolaşmayı hoş karşılamıyorlar.

5-The Cliff’de yemek yiyin

5
İddia ediyorum ki çok az yer bu kadar güzel bir manzaraya sahip olabilir. Güney Afrikalı biri tarafından açılan The Cliff restaurant’ında yediklerinizin tadı damağınızda kalacak. Tavsiyem buraya mutlaka güneş batmadan önce gidin, ve yemekten önce bu manzarayı içkinizi yudumlayarak seyre dalın!

4- Chaweng Beach’i Gezin

4Chaweng Beach adanın en popüler plajı. Upuzun bir kumsalı var. Bu bembeyaz kumlarla örtülü  kumsal üzerinde de istemeyeceğiniz kadar otel,cafe,restaurant ve masaj salonu var. Burası genelde gençlerin tekelinde. Sabahlara kadar süren eğlenceler yapılıyor.Tabi bunlar sadece Chaweng’in kumsal tarafı. Bir de iç tarafı var ki orası da yine restaurantlar,küçük butikler ve yine tabiki masaj salonları ile dolu. Eğer alışveriş yapmak isterseniz  burası tam size göre. Takılardan, taklit markalara kadar burada herşeyi bulabiliyorsunuz. Ancak mutlaka iyi  pazarlık yapın. Çünkü birşeye pahalı dediğiniz anda hemen verdikleri fiyatın yarısına düşüyorlar.

3-Safari Turuna çıkın

3

Safari turuna çıkarsanız fillerle safari yapabilir; fillerin inanılmaz gösterilerini izleyebilirsiniz. Bu turlarda ayrıca maymun ve timsah gösterileri de oluyor ki oraya kadar gitmişken bunları kaçırmayın derim. Özellikle maymun gösterisi insanı hayretler içerisine düşürecek cinsten. Güzelce giydirilmiş maymunlara playback ile şarkı bile söylettiriyorlar.

2-Hergün masaj yaptırın

2Hergün hatta günde 2 kez masaj yaptırın. Heryerde masaj salonları zaten karşınıza çıkacak. Thai masajı biraz sert bir masaj ama inanılmaz rahatlatıcı. Ayak masajını eğer daha önce yaptırmadıysanız da mutlaka burada deneyin. Nasıl olsa daha ucuzunu bulamazsınız. Bir de daha lüks spalar var. Anantara Lawana’da kumsalın üstünde masaj yaptırabilirsiniz. Ancak bu yerel masajlardan biraz daha pahallıca ama yine de Türkiye’deki fiyatların yanından geçmiyor.

1-Zazen Boutique Hotel’de romantik bir yemek yiyin

1Trip advisor sitesinde  Koh Samui’de yapılacak en romantik şeylerin 1. sırasında burası yer alıyor. Deniz kenarında, mum ışığı eşliğinde Thai dansını izleyerek gerçekten romantikliğin son noktasına ulaşabilirsiniz. İllaki sevgilinizle olmanız dagerekmiyor. Bu ortamı arkadaşlarınızla da yaşayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırın. Yemekler gerçekten mükkemmel . Fiyatlara gelince Koh Samui adası için biraz tuzluca sayılabilir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir