En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi

28/05/2010

Lüks tatillerin bir limiti olduğunu düşünüyorsanız size bu listeyle yanıldığınızı kanıtlayabiliriz. Kuşkusuz bu Cruise gemilerde beklediklerinizden çok daha fazlasını bulacaksınız. Tabiki paranız ve gücünüz yetiyorsa!

10-Viking Legend

10.1Baharda sefere başlayan Viking  Legend Avrupa’nın en büyük nehir yolcu gemisi oldu. Slovakya, Hollanda ve Avusturya güzergahında yol alan geminin büyük ve geniş balkonları ve seyir yerleriyle yolcularının manzaraya doyması amaçlanıyor. Ayrıca yeni teknoloji motoru hem daha sessiz hem de doğa dostu.

 

9-Silversea Cruises Silver Spirit

9.2Silversea firmasının 2001 yılından beri yaptığı ilk gemi olan Silver Spirit, filonun en fazla özel kamaraya sahip gemisi. Üstelik bu özel kamaraların neredeyse hepsinin özel verandaları var. Kalan yerlerde ise canlı müzik ve dans performanslarının gerçekleştirilmesi için sofistike alanlar bulunuyor. 8-MS Swiss Jewel

8.2MS Swiss Jewl 118 kişi ile sınırlı yolcularına 91 metrekarelik süitler sunuyor. Oda şeklinde dolapları, mermer küvetleri ve panaromik manzaralı odaları Amsterdam, Budapeşte ve Prag şehirlerini gezerken yolcularına hem ev rahatlığı hem de gözalabildiğine bir manzara sunuyor. 

 


7-Carnival Dream

7.2Carnival firmasının filosuna kattığı son gemi olan Dream, seferine bir Akdeniz turuyla başladı. Ana limanı ise Florida’da ki Canaveral Limanı. Carnival filosundaki en büyük spaya sahip Dream’in özel jakuzileri ve VIP tedavi süitleri bulunuyor. Çocuklar içinse kaydırakların bulunduğu özel su oyun parkları var.

 

6-Pearl Seas Cruises Pearl Mist

6.2Bu yeni lüks gemide sadece 210 çok şımarık yolcu için yer var. Pearl Seas Karayipler, Büyük Göller(Great Lakes), New England gibi çok meşhur rotalara butik tarzda bir yolculuk vaadediyor. Bütün kamaralar aşırı büyük ve dış balkonları bulunuyor. Siz de biraz şımartılmayı haketmiyor musunuz?

5-MSC Splendida

5.2Talepkar misafirlerine ‘6 yıldız’ hizmet vaadeden Splendida, kardeş gemisi MSC Fantasia’ya katıldı. VIP klubü ve 24 saat uşak hizmetiyle 99 süite hizmete hazır. Ana yemek salonunun tepesinde bulunan şeffaf kubbe ile yolcular akşam yemeklerini yıldızların altında yeme ayrıcalığına erişebiliyorlar. Gemi seferlerine 2009 yılında Barselona’da başladı.

 


 

4-Costa Cruises Costa Luminosa

4.1İlk olarak Haziran ayında denize açılan bu gemide yapacak çok sayıda eğlenceli aktivite bulunmakta. Özellikle gemideki 3 boyutlu görüntüler ve özel efektlerle maceranın ortasına dalacağınız 4D Sinema; otuz yedi tane 18 delikli sanal saha ve 100 metrekare genişliğinde açık alana kurulu egzersiz sahasına sahip en yeni nesil Golf simülatörü; Grand Prix pist simülatörü; Playstation 3 ile donatılmış bir alan olan “Playstation Dünyası” ve bir tekerlekli paten pisti. Ayrıca gemide 3500 m² alan üzerine kurulu ve dünyada bir yolcu gemisinde ilk defa Technogym Kinezi sahasına yer verilen özel “Samsara Spa” sağlık merkezi ve mönüsü Bellagio’da bulunan Grand Hotel Villa Serbollini’nin Executive Şefi ve Michelin Yıldızı sahibi Ettore Bocchia tarafından hazırlanan Club Restaurant bulunmaktadır.

3-Seabourn Odyssey

3.2Seabourn Odyssey’in Haziran ayında seferlere başlamasıyla yolcu gemilerindeki lüks kavramı tamamen değişti. 3300 metrekareyle bir yolcu gemisinde bulunan en büyük spaya sahip. Gemideki yolcuların %90’ının kendine özel verandası var ve yemekleri eğer isterlerse bu verandalara servis ediliyor . 198 metre uzunluğundaki dokuz katlı geminin 225 suiti bulunuyor. 450 yataklı gemideki odaların büyüklüğü 27 ile 110 metrekare arasında değişiyor. Gemi Venedik’ten İstanbul’a yolcu taşıyacak. Kışın ise Okyanusa açılmaya hazırlanıyor 

2-Celebrity Equinox

2.1Geçen yıl suya indirilen Celebrity Solstice’nin kardeş gemisi Celebrity Equinox 2009 Ağustos’unda tamamlandı. Gemide spa merkezlerine direkt geçişi olan özel süitler bulunuyor. Dekor olarak ise taze çiçek,  meyva kaseleri ve peluş bornozlar kullanılmış. Gemide 4 kapalı 2 açık olmak üzere 6 adet yüzme havuzu, jakuzi, spor tesisleri, sauna, kütüphane, tiyatro, sinema salonu, bar, disko ve büyük bir kumarhane yer alıyor. Ayrıca doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel bir hastane mevcut.

1-Royal Caribbean Oasis of the Seas

1.22009’un sonlarına doğru tamamlanan bu gemi dünyanın en büyük yolcu gemisi ünvanına sahip. Titanik gemisinin tam 5 katı büyüklüğünde. 16 güvertesi, 2,700 kamarası ile 6,360 yolcu taşıyabiliyor. Yolcu kamaraları deniz seviyesinden başlıyor ve dokuz kata kadar çıkıyor. Gemide havuzlar, gerçek ağaç ve bitkilerin bulunduğu bahçe, restoranlar, eğlence salonları, barlar, sinema salonları ve futbol sahası büyüklüğünde bir de tiyatro bulunuyor.

Yorumlar:

“En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi” için 0 cevap

  1. mehmetyükçü diyor ki:

    tüm belgelerim hazır hayalim yolcu gemilerinde çalışmak..

  2. gülen adam diyor ki:

    10 katlı apartman gibi aylık kirası nedir ecep bide güney cepe olsun lütfen.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir