En Güçlü 10 Savaşçı

02/02/2012

Bu listede mitlerde ve tarihte bahsedilen cesur savaşçıları göreceksiniz. 10 yiğit çıktı meydane, her biri birbirinden merdane…

10. Aztekler

Aztekler, cesur ve acımasız savaşçılardı. Genelde hayvan gibi giyinirlerdi. Özellikle de jaguar ve kartal gibi. Topuz ve ok gibi ilkel silahları büyük ustalıkla kullanırlardı. Cuachicqueh adı verilen birlikler ise tamamen ölmeyi kabul eden asla geri adım atmayan savaşçılardı. Daha modern silahlar kullanan İspanyollar tarafından uygarlıkları yıkıldı.

9. Moğollar

Cengiz Han komutasındaki Moğollar, tamamen acımasız barbarlardan oluşmaktaydı. At üstünde savaşan dünyadaki en iyi birlik olan Moğollar, çok iyi ok kullanırlardı.

8. Memlükler

Memlükler, daha sonraları islamiyeti kabul etmiş Orta Çağ’ın güçlü devletlerinden biridir. Genelde Moğollar gibi at üzerinde ve okla savaşırlardı. Mısır gibi bir coğrafyada yaklaşık 300 yıl hüküm sürmüşlerdir.

7. Romalılar

Romalılar, ordu stratejileri ve taktikler konusunda çok iyi eğitilmiş askerlerdi. Genelde ağır zırhlı piyadeleri kullanırlardı. Bu piyadeler büyük kalkanlar kullanırlardı -ki Antik Yunandan esinlenmişlerdir- ve kılıçla mızrağı aynı anda kullanan birliklerdi. Kullandıkları ekipmanın fazlalığı ve kalitesinden dolayı dünyanın en zengin ve en masraflı birliklerindendiler.

6. Apaçiler

Tahta ve kemiklerden yapılan ilkel silahlar kullanan Apaçiler, Amerika’nın ninjaları gibiydiler. Gizli bir şekilde saldırıp rakibin boğazını keserlerdi. Çok iyi bıçak kullanırlardı ve tomahawk adını verdikleri savaş baltalarını kullanırlardı.

5. Samuray

Onurları için savaşan ve efendilerine itaatleri sonsuz olan Japon şövalyelerdi. Dünyanın bugüne kadar gördüğü en keskin kılıç olan katanayı ustalıkla kullanırlardı. Ayrıca yumi adını verdikleri okla çok isabetli atışlar yapabilen ağır zırhlı birliklerdi.

4. Ninja

Samurayları durdurabilmek için eğitilmiş bu askerler tamamen sabotaj ve özel harekat üzerine uzmanlaşmışlardır. Katana, ninja yıldızı ve kusarigama başlıca silahlarıdır. Gece saldırırlar ve kurbanı ani bir şekilde öldürüp ortadan kaybolurlar.

3. Vikingler

Avrupa’da terör estirmiş mızraklı, baltalı ve kılıçlı iri yarı barbarlardı. Genelde ani baskınları ve yağmalamalarıyla meşhurlardı. Hayatlarındaki herşey savaşla ilgilidir. Hatta savaşta öldüklerinde sonsuz bir savaşın içinde uyanacaklarına inanırlardı ve bu onlar için cezbedici birşeydir.

2. Spartalılar

“Ya kalkanınla gel ya da onun üzerinde gel..” Spartalılar doğduklarından itibaren savaşçı olarak eğitilir ve başka da hiçbir iş yapmazlar. Mızrak ve kalkan kombinasyonunu ustalıkla kullanan Spartalılar, çok inatçı ve azimli savaşçılardı.

1. Şövalye

Kralın en sadık ve en eğitimli askerleri olan şövalyeler, dünyanın en zengin, en eğitimli ve en yenilmez birliklerinden biriydi. Muhteşem bir defans özelliğine sahiptiler çünkü vücutları komple zırhla kaplıydı. Ata bindikleri için savaş anında çok hareketlilerdi. Ayrıca çok iyi kılıç ustasıydılar. Döneminde Avrupa’nın tankı konumundaydılar.

Yorumlar:

“En Güçlü 10 Savaşçı” için 27 cevap

 1. baha diyor ki:

  ama buradakilerin hiçbiri yeniçerilerden iyi değil

 2. asd diyor ki:

  eeeee, Yeniçeriler nerede?

 3. web seyyahı Blogu diyor ki:

  sanırım Türk tarihinde “deliler” sınıfını duymamışlar yada duyuramamışız… zırhlı bir düşmana çıplak elleriyle boyunlarına tokat atıp boynunu kıran bu birlikin adı pek bilinmesede tarihte “Osmanlı Tokadı” hala yavurları korkutmaya yetiyor.
  http://tr.wikipedia.org/wiki/Deliler

 4. web seyyahı Blogu diyor ki:

  bu arada dip not
  Memlüklüler : Yavus Sultan Selim son verdi
  Romalılar : batı roma imp. kavimler göçü ile Türk boyları yıktı
  doğu roma imp. Fatih Sultan Mehmet son verdi
  Kızılderililer : Türktür
  Spartalılar: Sokullu Mehmet Paşa son verdi
  Şövalye : hiç gerçek şovelye zırhları gördünüzmü içine anca ufak tefek ince insanlar sığar neden zırh giymişler bu yüzden

 5. Adnan diyor ki:

  Akincilar,deliler(basibozuklar)

 6. mahmut diyor ki:

  moğollar daha üst sıralarda olmalıydı

 7. meali diyor ki:

  saçma olmus bu hatta en sacma liste bu olmus diyebilirim.. o methettiğiniz sovalyeler onca haclı seferinde bi halt yiyememiş siz tank diyorsunuz ne sovalyesi allasen bırakın bu hristiyan hayranlıgını artık

 8. taner diyor ki:

  be arkadaş lar dünyanın en büyük devleti ve imparator luğu moğul imparator luğu dur 33 milyon kilo metre topraha sağip olmuş lar ve gene dünyanın en büyük savaş cısı CENGİZ HAN dır 20 yaşına kadar köle hayatı yaşayan CENGİZ HAN 20 yaşından sonra bağım sız moğul kabile lerini bir araya getirerek dünyanın yarısını fet etmiş tir düşünùn ken diniz den örnek verin düşünün şuan da dünyayı fet ede bilir misiniz

 9. baha diyor ki:

  Akincilar bunlarin hepsinden iyi cocukluktan itibaren duvara tokat atma egitimi aliyorlar ve savasta sadece ellerini kullaniyorlar ve düsman neye ugradigini sasirior :-):-):-)

 10. adasfas diyor ki:

  Deliler nerde… baştan aşşağı yanlış bir liste.. kaldırılsa daha iyi.

 11. Gökay diyor ki:

  Bunları kendin yazmadığın çok belli ben aradım ama bulamadım kaynağınıda yazabilir misin?

 12. Iska diyor ki:

  Bence 1. Persler Olmalıydı Çünkü Bu Listede Türklerin Yenemediği Birisi Yok Ama Tarihte Yenemediğimiz Tek Irk Persler

 13. hasret diyor ki:

  sadece osmanlı ordusu değilki türk toplulugu bundan çok öncesi var bizim atlı biriliklerimiz bizim atlı okçularım romaya kadar giden bir milletiz, karşımızda duran çine orta asyayı dar eden o hala yıkılmıyan en uzun seddi yaptıran bir milletiz bizim adımız yazmıyo ilginç. Ayrıca arkadaşlar şaka filan şovalyeler tank konumundaydı gerçekten haçlı seferleri fasa fiso hepsi halkdı onların asker değildi çömlekçi çarıkcı.

  Not : Romalarında o kadr yukarda olması çok şaşırtıcı roma birlikleri beni hala kendilerine hayran eden birlikler allahımın ninja , samuraylarından daha düşük bi sıraya konulmuş çok kötü bi olay.

 14. hasret diyor ki:

  zaten memlüklülerde türk mogol devleti adı ama birçogu türk gerçide.

 15. ali kaya diyor ki:

  Iska yanılıyorsun Türkler Ak Hun Devleti olarak Persleri 5.yüzyılın sonlarına doğru yenebilmişlerdir.Ha bu arada Türklerin tarihteki en güçlü rakibi ilk kurulan Türk devletlerinin Asya’ya hakim olmasını istemeyen bunun için Türkler ile savaşan Çinliler’dir.

 16. bilgin diyor ki:

  osmanlı da yanıcerılerın en ıyılerı olan solaklar ıkı sanıyede üç ok atabılıyorlar ve hedef kesınlıkle sasmıyor aslında solak degıller ama isimlerı oyle anılıyor aynı zamanda osmanlı sultanına onemlı elcıler geldıgınde onları karsılamak ıcın üç tana yenıcerı gonderılırken onlar altı veya sekız sovalyeyle gelıyorlar hatta bu yuzden turklerı kıbırlı olarak gormusler bızım yenıcerımızın bır tokadı o sovalyenın mığferini ezıyor bır kılıc darbesı 35 kelle koparacak kadar guclu yenıcerıler 10 ıla 12 yas cıvarında cocuklardan secılerek alınıyor acemı oğlanı oluyorlar mermere tokat atıp ellerını kalınlastırıyorlar bır yenıcerı savasta sılahsızken bıle 3 adam oldurmeden ölmuyor bız 300 yıl dunyaya hukmettık ıste bu yuzden ıman gucuyle.derı bıleklık osmanlı tokadı savasta nara atmak konstantınıye surlarına sırtında 5 okla bayrak dıkmek bızım gecmısımızdır 300 spartalı ızleyınce kapılmayın BRE..

 17. zafer diyor ki:

  haaa o zaman ” 0 ” da da Yeniçeriler ve Türk Askerleri mi var ? En iyileri yaaa..

 18. ali diyor ki:

  Arkadaşlar tarih bilginiz hep standart kulaktan dolma şeyler yalan yanlış sallıyorsunuz onda dokuzunuz yeni çeriler demiş yeni çeriler devşirme kökenli kapı kulu (paralı) askerleriydi ve savaşa en son gider parsayı toplarlardı, Osmanlıda en önemli birlikler akıncılar, tımarlı sipahilerdir asıl darbeyi onlar vurur deliler en önde giderler silah kullanmazlar ve savaştan hiç biri sağ dönmez yeni çerileri çok gözünüzde büyütmeyin zaten sonradan bırakın savaşta kahramanlığı falan devletin zayıflamasında ve çökmesinde en büyük etkendir dediğim gibi devşirilmiş gayri müslim Türk kökenli olmayan bir birliktir zaten bana göre sonradan devleti içten içe ele geçirmesinin sebebide budur.

 19. devran diyor ki:

  Osmanlı nerde Lan YaLan YanLış şeyLer Yazmayın oLm

 20. kerem diyor ki:

  o değilde memlüklerde çerkeslerden gelio soyları

 21. Fatih diyor ki:

  Avusturya kuşatmasinda kanunî sultan Süleyman başında Malkoç oğlunun bulunduğu 40 kişilik Akıncı birliğini keşif için gönderir. Karşısında 5 bin kişilik bi ordu görür Malkoç oğlu. Nasıl olsa öleceğiz ne kadar gavur öldürüssek kar saldırın der ve 40 kişi 5 bin kişilik ordunun 4 te birini öldürür. En sonunda şehit düşerler. Ve Avusturyalilar utanmadan Malkoç oğlunun kafa tasini şeref timsali olarak Viyana müzesinde sergiliyorlar halen.

 22. Fatih diyor ki:

  Düzeltiyorum Malkoç oğlu Avusturya ordusunun dörtte üçünü öldürür dörtte biri hayatta kalır.

 23. Moğol atlıları 1. olmalıydı

 24. tegin diyor ki:

  burda bahsedilenler yalan yanlış şeyler şövalyeymiş ulan avrupa birbirini korkutmak için kendi askerine yeniçeri elbisesi giydirip sınırlarında gezdirirdi şövalye kim

 25. Mustafa diyor ki:

  Deliler OSMANLI TOKADINI vuranlar, sovalyeler 1. sirani hak etmiyorlar

 26. Büşra diyor ki:

  Burada 1.sırada olmayı şovalyeler hak etmiyor ya Moğollar olmalı yada TÜRKLER

 27. efe diyor ki:

  spartalıların kökleri dorlara dayanır. dorlar türklerden kaçıp mora yarımadasına gitmişlerdir. Şövalyelerin akibeti rodos ve istanbul’un fethinde gayet nettir. bilgiye dayanmayan saçma bir sıralama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir