Dünya'nın Üstsüz Denize Girilebilen En Güzel 10 Plajı

08/11/2010

Forbes dergisi dünya’nın üstsüz denize girilebilen en güzel 10 plajını seçti. Bu plajlar tam olarak çıplaklar kampı olarak geçmiyor. Yani bu plajların kendi içinde belirli kuralları var. Mesela bir kadın üstsüz olarak rahat bir şekilde güneşlenebiliyor ancak yemek yemeğe ya da barda birşeyler içmeye giderken üstlerini giymeleri şart koşuluyor. Bu plajların yerleri ve burada bulunan otellerin fiyatları listemizde…

10. Batı Hint adalarından St. Martin: La Samanna Hotel

Gecelik fiyatı:765 $

Karayiplerde bulunan bu otel’in plajı üstsüz güneşlenebileceğiniz en iyi 10 yerden biri. Yani bu otelin  bembeyaz kumlu plajlarında üstsüz bayanlara rastlamak oldukça mümkün. Bu otel Tripadvisor okuyucuları tarafından da en çok tercih edilen 10 otelden biri.

9. Santorini-Yunanistan: Katikies Hotel

Gecelik Fiyatı:191 $

Bu plaj, Yunanistan’ın en eğlenceli adalarından biri olan San Torini’de bulunuyor. Burası da üstsüz güneşlenen kadınlar konusunda oldukça popüler. Bu otel ayrıca Dünya’nın lüx butik otelleri arasında da oldukça tercih edilen bir yer.

8. South Beach-Miami: Delano ve Shore Club Hotel

Gecelik Fiyatı:208 $

Miami’nin en eski ve en güzel plajlarından biri. Gündüz ve gece olmak üzere plajın etrafında yüzlerce restorant, bar  ve otel bulunuyor. Forbes dergisi de bu oteller arasından en iyi 2 tanesini seçmiş. Bu plajda ayrıca gaylere karşı da oldukça arkadaşça yaklaşıldığı söyleniyor.

7. Estepona-İspanya: Hotel Kempinski Resort Estepona

Gecelik Fiyatı:239 $

Estepona, güzel plajlara ve çok hareketli bir gece hayatına sahip. Costa Del Sol da buranın ilk çıplaklar plajı.

6. Rio de Janeiro-Brezilya: Copa Capana Palace

Gecelik Fiyatı:254 $

Rio de Janeiro’nun en lüks otellerinden biri. Festivalleriyle ünlü bu ülkenin de zaten bu kategoride haklı bir yer almadığını düşünemezdik.

5. Capri adası-Napoli, İtalya: Grand Hotel Quisisana

Gecelik Fiyatı:395$

Napoliye yaklaşık yarım saat uzaklıkta. Bu adanın en önemli özelliği Avrupa ve İtalyan sosyetesinin yazlıklarının burada olması.

4. Cape Town-Güney Afrika: Bay Hotel

Gecelik Fiyatı:83 $

Güney Afrika’nın 3 başkentinden biri. Bu otel Camps Bay Plajı’na ve Table Mountain’a yakın bir bölgede konumlanmış çok hoş bir oteldir. Burada da çoğunlukla üstsüz dolaşan bayanlara rastlamak mümkündür.

3. Cannes-Fransa: Carlton Intercontinental

Gecelik Fiyatı:280 $

Fransa’nın bu ünlü şehri de çok güzel plajlara sahip. Bir de Cannes festivali olduğu bir tarihte burayı ziyaret etmek gibi bir şansınız olursa kaçırmayın deriz.

2. Bora Bora-Fransız Polinezyası: Le Meridien Bora Bora

Gecelik Fiyatı:439$

Her nekadar balayı çiftleri arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olsa da demekki Forbes dergisi üstsüz güneşlenebileceğiniz en iyi yerlerden biri olarak da yine burayı seçmiş.

1. Sydney-Avustralya: Observatory Hotel

Gecelik Fiyatı:186 $

Her ne kadar Avustralya’da denize girmek tehlikeli de olsa burası görüp görebileceğiniz en iyi plajlardan biri. Ama dediğimiz gibi denizde her türlü tehlikeli balığı görebilmek mümkün. En iyisi sadece üstsüz güneşlenmek:)

Yorumlar:

“Dünya'nın Üstsüz Denize Girilebilen En Güzel 10 Plajı” için 0 cevap

  1. Öküz Adam diyor ki:

    İbiza Salinas Beach

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir