Dünya'nın En İlginç Özelliklerine Sahip İnsanları

29/04/2011

Dünya’nın en ilginç özelliklerine sahip insanlar listemizde sizi süprizler bekliyor. Gözleri olmadan görmeyi başarabilen bir adam , suya alerjisi olan bir kadın , soğuğu hissetmeyen buzadam , hiçbirşeyi unutmayan bir kadın ve daha fazlası … Çok şaşıracaksınız !

10. Teknolojiye Alerjisi Var

Şaka gibi ama gerçek. Bir insan nasıl olurda bu zamanda teknolojik aletlerden uzak kalabilir? Araba kullanmak, cep telefonuyla konuşmak ya da mikrodalgada yemek pişirmek bunlar 39 yaşındaki Debbie Bird’ün asla yapamayacağı şeyler arasında. Çünkü Bird’ün 21. yy’a ait olan tüm teknolojilere alerjisi var. Spa müdürü olarak çalışan Bird, eğer teknolojik dalgalara yaklaşırsa cildi biranda kızarmaya ve gözleri şişmeye başlıyor. Bu yüzden sağlıklı olabilmek için evinde teknolojik aletlerin hiçbirisi bulunmuyor.

9. Hıçkırığını Durduramıyor

24 yaşındaki Chris Sands her 2 saniyede bir hıçkırıyor. Hatta bazen uyurken bile hıçkırmaya devam ediyor. Bundan kurtulmak için sayısız tedavi deneyen Chris bir türlü hıçkırmaktan kurtulamamış. Ona göre problemin kaynağı mide kapakçığında bulunan bir zedelenme. Yakın bir zamanda midesine bir tüp takılacak olan Chris’in bu durumdan kurtulup kurtulamayacağı ise belirsiz.

8. İnanılmaz Bir Zeka

Daniel Tammet hem otistik hem de inanılmaz bir zekaya sahip. En zor matematik işlemlerini ışık hızıyla yapabilen Tammet hem 10 bine kadar olan sayıları özel bir algılama ile çözebiliyor hem de çok hızlı bir şekilde yeni bir dil öğrenebiliyor.

7. Düşünce Gücüyle Eşyaları Yerinden Oynatabiliyor

Miroslaw Magola ‘nın çok çok özel bir yeteneği var. Çok ilginç manyetik bir enerjiye sahip olan Miroslaw düşünce gücüyle aklınıza gelebilecek her türlü objeyi ona hiç dokunmadan yerinden oynatabiliyor.

6. Herşeyi Hatırlayan Kadın

Araştırmacılar çok ilginç bir vaka üzerinde çalışıyorlar. 40 yaşında olan ve ismi saklanan bu kadının ” kontrolsüz, otomatik ve hiç durmadan çalışan ve depolayan bir hafızası var. Eğer siz son 25 yıl içerisinde herhangi bir tarihte ona ne olduğunu sorarsanız , o o günü her ayrıntısıyla ne olduğunu anlatabiliyor hatta o günün ayın hangi haftası ve günü olduğunu, o gün  ne giydiğini ve  havanın nasıl olduğunu bile hatırlayabiliyor.

5. Suya Alerjisi Var

Ashleigh Morris yüzmeye gidemiyor, sıcak bir küvette yatamıyor ya da stresli bir iş gününden sonra sıcak bir duş alamıyor. Çünkü onun suya alerjisi var. Hatta terlemek bile vücudunda acı veren alerjilerin oluşmasına yetiyor. Avustralya’da yaşayan Asleigh Morris’in her sıcaklıktaki suya alerjisinin adı “Aquagenic Urticaria ” hastalığı. Bu hastalık şuana kadar dünya’da sadece 2-3 insanda görülmüş. Ashleigh Morris’in hijyen konusunda nasıl birşey yaptığı konusu ise bilinmiyor.

4. O Hiç Uyumuyor

Rhett Lamb 3 yaşındaki her çocuk gibi biraz yaramaz ve huysuz . Ama onu diğer yaşıtlarından ayıran çok önemli bir özelliği var. O doğduğundan beri uyumuyor. Evet doğru duydunuz , bu çocuk yıllardır gözlerini hiç kırpmıyor bile. Bu ender görülen rahatsızlığın adı Chiari şekil bozukluğu . Yani beyinin 2 parçasının normalden uzun olma durumundan ötürü 3 yaşındaki Rhett maalesef hiç uyuyamıyor.

3. Soğuğu Hissetmiyor

Onun lakabı: Buz adam . Hollandalı Wim Hof buzun altında yüzebiliyor ve buz dolu bir varilin içinde saatlerce kalabiliyor. M.t Blanc dağına  şortlarla tırmanan 48 yaşındaki Wim Hof ‘un bunları nasıl yapabildiğine ise bir açıklama getirilemiyor.

2. Acıyı Hissetmiyor

Kendini kılıçla kesen , çivi yatağına yatan Tim Cridland isimli bu adam acı diye birşeyin ne demek olduğunu bile bilmiyor. Her insanda olan acı reseptörleri onda yok. Doğuştan bu şekilde olan Tim ‘in acıyı hissetmeyen özel bir yeteneği var.

1. Gözü Yok ama O Görüyor

Dünya’nın en olağanüstü yeteneği… Daha 3 yaşındayken gözleri alınan ve kanser teşhisi konan Ben Underwood gözleri olmamasına rağmen görebilmeyi öğrenmiş. Yunuslar gibi kendi kendine geliştirdiği özel bir yetenekle görmeyi başaran Underwood peki bunu nasıl başarmış? O sese dayalı görme duyusu geliştirebilen ender yeteneklerden biri.

. Bonus:Herşeyi Yiyen Adam

Michel Lotito isimli adam bir insanın yiyemeyeceği ne varsa herşeyi yiyebiliyor. Cam ,metal , tahta bunların hepsini yiyor ve sonra da ona hiçbirşey olmuyor. Bunun bir bilimsel açıklaması yapılmış olsa da bunun neden böyle olduğu konusunda kimsenin bir fikri yok. Bilimsel açıklaması ise midesinin normal bir insan midesinden 2 kat daha kalın olması

Yorumlar:

“Dünya'nın En İlginç Özelliklerine Sahip İnsanları” için 16 cevap

 1. cemal diyor ki:

  Beyinin büyük bölümü henüz keşfedilmemiş zaman içinde tamamı keşfedildiğinde bir çok şey sadece düşünce gücüyle yapılabilcek….

 2. sema diyor ki:

  8 numara herhalde kristal çocuk…

 3. salih diyor ki:

  Keşke bir çok insanın teknolojiye allerjisi olsa.. dünyanın ömrü uzardı::)))

 4. Alper diyor ki:

  Kör olup da gören fena yaa…

 5. Emirhan diyor ki:

  4. cü numaradaki hastalığı duymuştum…

 6. CarPeDieM diyor ki:

  6 numarada ki kadın gibi bir hafızam olmasını isterdim

 7. adasfas diyor ki:

  10.numara daki kadının fotoğrafını nasıl çekmişler :S

 8. serkan diyor ki:

  ı thınk all people has a dıfferent feature by the way ı can fly ı am not jookıng really ı can fly everybody can fly ı prefer you ı am gonna try see you

 9. evren diyor ki:

  mutantlar ıcımızde

 10. kübra öner diyor ki:

  ooooooooooooooooooooooooooo

 11. elif koc diyor ki:

  bu olaylar cok ilginç bi insan acıyı hissetmezmiya,gözü olmadan göre bilirmi

 12. rümeysa güney diyor ki:

  uyumadan kala bilirse bu cocuk nasıl ya cok ilginc

 13. rümeysa güney diyor ki:

  kübra öner kimsin bilmem ama ooooooooooooooooooooooooooooo ne demek acıkca yazarmısın

 14. elif koç diyor ki:

  4 numaralı çoçuğun annesi babası yandı valla

 15. sümeyra diyor ki:

  gerçekten çok inanılmaz bir olay keşke bu özelliklerin hepsi benim olsaydı

 16. adı yok diyor ki:

  çooooook ilginç ve garip ama gerçek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir