Top 10: Dünya'nın En Extreme Vücut Geliştiricileri

06/10/2010

Vücut geliştirmenin tarihi 11. yy’a kadar uzanıyor. Ancak o zamanlarda vücut geliştirme, kasların görünümü için değil güç arttırımını sağlamak için uygulanıyordu. Bu liste dünya’da yaşayan efsane vücut geliştiriciler ile ilgili. Bu adamlar vücutlarıyla çalışarak limitlerin çok üstünde işler başarmışlar.

6. İnanılmaz Hulk – Lou Ferrigno

6

Ünlü oyuncu ve vücut geliştirmeci Lou Ferrigno’nun en büyük rakibi Arnold Schwarzenegger olmuştur. İlk katıldığı Bay Olimpiya şampiyonasında 2. daha sonraki yılda ise 3. olmuştur. Bundan sonra da sinema kariyerine devam etmiştir.

5. Dünya’nın En Güçlü Adamı – Johnnie O. Jackson

5

1971 doğumlu O. Jackson dünya’nın en güçlü vücut geliştiricisi olarak bilinir. Belki en büyük vücut geliştirici değildir ama kaslarının kalınlığı ve yoğunluğu nedeniyle bu ünvanı haklı olarak almıştır.

4. 7 Kez Bay Olympia – Arnold Schwarzenegger

4

1947 doğumlu Arnold Schwarzenegger daha çok küçük yaşlarda iken vücut geliştirmeye ağırlık vermiş ve bu yönde sayısız ödül almiştır. 20 yaşına geldiğinde ise vücut geliştirmede Dünya Şampiyonluğu elde etti. Bay Olimpia ödülünü ise tam 7 kez kazandı. Artık vücut geliştirmeye devam etmese de halen bu alanda anılan önemli isimlerden biridir.

3. 8 Kez Bay Olympia – 26 Kez Dünya Rekoru- Ronie Coleman

3

1964 yılında doğan Amerikalı vücut geliştirici ilginçtir ki hiç istemediği halde vücut geliştirmeye başlamış. 10 sene profesyonel hayatına devam eden Coleman bu süre içerisinde 26 kez Dünya Şampiyonu olmuş.

2. Dünya’nın En Büyük Pazulu Adamı – Gregg Valentino

2

Gregg Valentino Dünya’da en çok tartışılan popüler vücut geliştirici ikonlarından biri. Kol kası 71,5 cm. Tabiki bu kaslar allah vergisi değil. Valentino, vücudunu geliştirmeye daha 13 yaşlarındayken başlamış. 23 yıl boyunca kaslarını geliştirmekle uğraştıktan sonra bu kaslardan daha kalın kaslara sahip olmak için steroid(Performans artırmak ve antrenmanlardan sonraki yorgunluktan daha çabuk çıkmak için kullanılır, bilinçsiz kullanımda kan işetir) vurdurmaya başlamış. Sonra da olan olmuş tabiki çok fazla steroid’den pazusunu patlatmış.

1 . Dünya’nın En Geniş Omuzlu Adamı – Marcus Rühl

1.

Bu olağandışı ölçülere sahip Alman profesyonel vücut geliştirici Marcus Rühl tarihin en en geniş omuzlara sahip vücut geliştiricilerinden biri. 1.77 cm boyundaki ağırsikletçi 19 yaşında body’e başlamış. Şuan 38 yaşında.

Yorumlar:

“Top 10: Dünya'nın En Extreme Vücut Geliştiricileri” için 7 cevap

 1. seda diyor ki:

  bu adamlar vücutlarını şişirdikçe beyinlerini küçültüyorlar bence

 2. […] önce listemiste’de Dünya’nın En Extreme Vücut Geliştiricileri listesini yayınlamıştık.Vücut geliştirme sadece erkeklere özgü birşey değil. Kadınlar da bu konuda […]

 3. merve diyor ki:

  çok korkunç görünüyorlar.

 4. efe yalnız diyor ki:

  bence sayfanız süper ve benim en begendiğim vücut geliştirici arnold schwarzeneger dir.

 5. osman turhan diyor ki:

  hepsi ayrı bir sonsuz ekol ne haddime her şey ortada.olamaz böyle bir şey demekten başka ne yazabilinir ki

 6. Shorakan diyor ki:

  Gregg Valentino için steroid den bahsetmişsiniz biraz araştırıp insanlara doğru bilgi versenizde kulaktan dolma haberlerle insanları yanlış bilgilindirmeyin
  Synthol isimli yağı kaslara enjekte ederek şişirmiştir sertlik filan yoktur bildiğiniz balondur.
  SYNTHOL araştırın egosunu çabuk tatmin etmek isteyenler içindir.

 7. Osman TURHAN diyor ki:

  Bu insanlara yorum yazmaya kelimeler bulunamaz.Her biri ayrı birer ekol.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir