Dünya'da Yenilebilen En Garip 10 Yiyecek

23/09/2010

Bu liste iğrenç görüntüler içeriyor. Dünya’daki farklı kültürlere ve ırklara sahip insanlar hayal bile edemeyeceğiniz iğrenç şeyler yiyorlar. Bu liste dünyadaki en iğrenç 10 yiyeceği içeriyor. Ama tabiki dünya büyük . Yani siz dünya’nın herhangi bir yerinde bunlardan ya da en az bunlar kadar iğrenç yiyecekler gördüyseniz bunları bizimle paylaşın. Buarada  dikkatli olun eğer midesi kolayca bulanan biriyseniz bu listeyi görmek istemeyebilirsiniz.

10. Kopi Luwak

10

Kopi Luwak aslında bir yiyecek değil , bir kahve türü. Oldukça da değerli bir kahve . Hatta dünya’nın en pahalı kahvesi de diyebiliriz. Fincanı 120$ ile 600$ arasında değişiyor. Peki bu nasıl bir kahvedir? Kahve üreticileri,  Paradoxurus cinsinden olan bir kediyi besliyorlar . Bu kedinin özelliği , kahve ağaçlarındaki en kaliteli kahveleri yemesi. Bu kahve çekirdekleri hayvanın midesinde fermantasyona uğruyor ama asla erimiyor. Bu üreticiler de kedinin dışkısından çıkan çekirdekleri toplayıp bu çok değerli kahveyi üretiyorlar. Bu kahveyi içmek  isterseniz Amerika, Japonya ve İngiltere’de bu kahveyi satan yerler bulabilirsiniz. Mide sizin nasıl olsa !

9. Öküz Penisi

9

Batı ülkelerinde öküz penisi kurutulup, hayvanları tedavi etmek için kullanılır. Ama bazı doğu ülkelerinde örneğin Çin’de öküz penisinden çorba yapıp bunu afiyetle yiyorlar.Hatta öküz penisinin kızartması, haşlanması şeklinde versiyonları da mevcut. Hatta bu öküz penisinin cinsel gücü arttırdığına inanılıyor. Bu nedenle de daha iştahla bir yendiğinden eminiz.

8. Kızarmış Örümcekler

8

Kamboçya’nın milli yemekleri arasında bulunan örümcek kızartması sokaklarda simit satılır gibi satılıyor. Nekadar sevildiğine bir bakın !

7. Kurt Mantarı

7

Kurt mantarı, böceklerin üstündeki kurtlarda bulunuyor. Bu mantar kurtların bütün bedenini istila ediyor ve en sonunda da kurtu öldürüyor. Burada üreyen mantar Çin’de ve Tibette bazı hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Ama işte bazen de çorbanın üstünde duran bir aperatif olarak tabakta yerini alabiliyor.

6. Sıçan

6

Şaşırtıcı olan şu ki sıçanlar dünya’nın bir çok yerinde yeniliyor. Özellikle Kuzey Kore’de köylerde yaşayanlar sıçan yemeklerini çok seviyorlar. Hatta  genellikle  tercihleri tarla fareleri oluyor. Tadının tavuk tadına çok benzediğini söylüyorlar. Tadı güzel olabililir ama ya göz zevki ne olacak !!!

5. Maymun Beyni

5

Hazırlıklı olun bu yemeğin hazırlanış şekli sizi şok edebilir. Çin gibi bazı ülkelerde maymun beyni egzotik bir yemek olarak adlandırılıyor. Hatta Çin’de maymun beyni çiğ olarak yenilebiliyor. Tabi bu bir şehir efsanesi mi gerçek mi onu bilemiyoruz . Söylenene göre Çin’de bir restorant’a gittiğinizde masaya canlı bir maymun sipariş edebilirsiniz. Hatta daha lezzetli olsun diye önce kafasına bir darbe vurur daha sonra da kafatasını parçalarsınız. Bu nasıl bir vahşettir! İsteyenlere çorbasını da yapıyorlarmış.

4. Domuz Cenini Kızartması

4

Peru’nun geleneksel bir yemeği olan domuz ceninin kızartması yemeği de midelerin bozulmasına yardımcı olacak gibi gözüküyor. Ama abartmayalım bu yemek gerçekten de dünya’nın başka bir noktasında bizim gbi insanlar tarafından yeniyor! Yemek şu şekilde yapılıyor: Hamile domuzların karınlarından alınan ceninler özel bir yağ ile kızartılıyor.Cenin domuzlarının dünyanın en lezzetli eti olduğunu savunan Perulular, bu etin atalarına güç verdiğini savunarak geleneği sürdürüyor.

3. Solucanlı Lolipop

3

Bu lolipoplara yulaf ezmesiyle birlikte solucan ve çekirgeler konuluyor. Lolipopu emenler solucanları ve çekirgeleri çiğneyerek yutuyor ve böylece  iğrençler listesinde olmaya hak kazanıyor.

2. Balut

2

Balut Filipin mutfağında yer alıyor. ‘Balut’ olarak bilinen bu yemek bildiğiniz ördek yumurtasından yapılıyor. Fakat yumurta içinde ördek fetüsü oluştuktan sonra. Yani yumurta içinde ördek yarı canlı bir şekildeyken kaynatılıyor. Ördeğin kemikleri de yemeğe çıtır çıtır bir tat veriyor!

1. Yılan Kanı

1.

Yeni kesilmiş hayvanların taze kanları yemek olarak kullanılıyor.Bunun için daha çok ördekler ve domuzlar tercih ediliyor. Bu kan, baharatlarla  karıştırılarak çorba gibi içiliyor. Yılan kanı cinsel iktidarsızlık ve cilt problemlerini düzeltmek için de kullanılıyor.

Yorumlar:

“Dünya'da Yenilebilen En Garip 10 Yiyecek” için 18 cevap

 1. kıskıs diyor ki:

  Nasıl bunları yiyorlar aklım almıyor

 2. seda diyor ki:

  Bu çinliler ne yiceklerini şaşırmışlar artık

 3. açım ulan diyor ki:

  tadını bilmeden neye göre iğrenç ki? bizdeki kıymalı biber dolması da bir çinli tarafından pekala kabız olmuş bir domuz götüne benzetilebilir.. biraz global olun, çıkarın at gözlüklerini!!!

 4. Öküz Adam diyor ki:

  Hamam Böceği Pastırması istiyorum

 5. esranur diyor ki:

  tadını bilmiyorum ama görüntüleri bile midemi bulandırmaya yetiyo ama o insanlar nasıl yiyo demicem çünkü zevkler tartışılmaz

 6. EcHo diyor ki:

  valla türk mutfağında da başkalarına iğrenç gelecek bisürü yemek var. bkz. söğüş, çiğ köfte, iç pilav, uykuluk-badem vb. ama yine de hiçbir kuvvet bana örümcek yediremez sanırım :)

 7. mati diyor ki:

  yeni lezzetlere her zaman acik olan ben(!) , sicanlarin tabaga muntazam şekilde yerleşmis goruntusunu gorur gormez kusabilirim! digerleri icinse tek kelime: vahşet!!

 8. sda diyor ki:

  açlıktan ne yiyeceklerini şaşırmıslar bene:DD tek kelime iğrenç..ne olursa olsun tadı beni ilgilendirmez ama bir hayvana ölmeden acı çektirmek kabul edilemez…

 9. saçma diyor ki:

  “açım ulan” at gözlükleri atın demiş ama kendiside at gözlüğü ile bakıyor sanırım insanlar yorumunu yapmış bunun at gözlüğü ile nakmanın ne alakası var anlamıyorum. o zaman sen bizim biber dolmasını bırak oküz penisi, baharatlı domuz kanı ve maymun beyni ye. bu şekilde hiç olmazsa çağdaş yorumunla yediklerinin nasıl olduğunu anlar at gözlüklerinde kurtulursun.

 10. hasan diyor ki:

  cok lelis ve tatli oldundan yemiyorlar arkadaşlar cin mutfanda ne ararsan var yaraticilk aclik yoksulluk ve nufus fazlali usa da inek beyni bahirsa aya v.s sakatatlari satilmaz direk cöpe atilir .ama türkiyede ve bi cok ülkede yenir..insanin kalitesi yedikleriyle ve giydikleriyle anlaşilir arkadaşlar aci ama gercek

 11. Merve diyor ki:

  Mide bulantıcı.

 12. Emirhan diyor ki:

  eşek bokundan kahve çıktığını national geograpichde görmüştüm.

 13. bekir diyor ki:

  İğrenç tek kelimeyle hepsi haram .İğrenç acımasız caniler

 14. napcan diyor ki:

  lan maymun beyni yenir mi bee bide çiğ o hayvanada yazık o yemeği yiyenlere lanet olsun

 15. alperen ayvalıoğlu diyor ki:

  lan bunlar harbi manyak yiyiciler

 16. eren diyor ki:

  babam daha 1 hafta önce çine gitti bu iğrenç yemekleri yiyiceğini sanmıorum boğk

 17. muzaffer diyor ki:

  cok iğrenc bisey ya

 18. esrin diyor ki:

  Iyyyy diyoruz ama onlari zevk icinde.yiyenler ohhh diyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir