Başınızı Belaya Sokabilecek 10 El Hareketi

05/05/2010

Hakaret olarak düşündüğünüz  bazı el hareketleri dünyanın kimi yerlerinde iyi anlamda kullanılabiliyor. Bunda bir sıkıntı yok. Fakat tam tersi durumlarda işler karışabilir. O yüzden bu listeyi kontrol edin ve nerede hangi hareketin olumlu hangisinin kötü anlamlar içerdiğini öğrenin.<

10.

10

u hareket tüm dünya üzerinde aynı anlamı taşıyor. Çünkü mastürbasyon dünyanın her yerinde aynı. İngiltere’de taraflar birbirlerini kızdırmak için bu hareketi kullanır. Yunanistan’da ve Portekiz’de ise bu hareket avuç içi yere bakar şekilde yapılır ve diğer erkeklere mastürbasyon yapmaktan hoşlandığı anlamına gelir.

9.

9

Öncelikle bu hareketin Roma’da Gladyatör’lerin ölmesi ya da yaşaması için yapılan oylamada kullanılmadığını belirtelim. Böyle bir kanıt ya da belge yok. Batı’da genellikle bir işin iyi yapıldığı anlamda kullanılsa da bu hareketin başınızı belaya sokabileceği ülkeler de mevcut. Latin Amerika, Batı Afrika, Yunanistan ve Rusya’da  bu hareket orta parmağı kaldırmakla aynı anlama geliyor ve ‘bunun üzerine otur’ demek oluyor. Bunun yanında Almanya ve Japonya’da ise ‘1 numara’ anlamını taşıyor.

8.

8

Çoğu Batılı için avuç içinizi karşı tarafa gösterip parmaklarınızı açmanın kötü bir anlamı yok. Fakat bu Yunanistan’da en geleneksel el hareketlerinden biri. Eller hareket çekilen kişiye doğru ileri götürülür ve ‘na!’ sesi çıkartılır. Bu hareket, hedefin anlattıklarıyla ilgilenmediğinizi ve sizi yalnız bırakmasını istediğiniz anlamına gelir. Buna benzer bir hareket ise Amerikalıların yaptığı avucun hedefe gösterildiği harekettir. Burda da ‘elime konuş çünkü seni dinlemiyorum’ demek istenmektedir.

7.

7

İşaret parmağının kıvrılması genellikle  Hollywood filmlerin’de  kadınların erkekleri diğer odaya çağırması anlamına geliyor. Ama Filipinlerde bu hareket sadece köpekleri çağırmak için kullanılıyor. Bu hareketi  insanlara yaptığınızda ise  hapis cezası bile almanız mümkün. Ayrıca suçu tekrarlamanız ise parmağınızı kaybetmenize bile sebep olabilir.  Dikkatli olun.

6.

6

Genelde dalgıçların kullandığı tamam anlamına gelen bu hareket Amerika ve İngiltere’de yemeğin çok güzel olduğunu anlatmak için kullanılıyor. Fakat Avrupa’nın bazı bölgelerinde bu hareket sen bir hiçsin anlamına da gelir. Bundan daha kötüsü ise Brezilya, Almanya ve birkaç Akdeniz ülkesinde bu hareketin ‘anüs’ veya ‘eşcinsel’ anlamında kullanılmasıdır.

5.

5

Batı kültüründe bu hareketin tam bir karşılığı olmamasına rağmen Hindistan ve Pakistan kültürlerinde bu hareket;  baş parmak tırnağının ön dişlere götürülüp titrettirilmesiyle yapılıyor ve ‘canın cehenneme’ anlamına geliyor.

4.

4

Çok eski bir hareket olan bu işaretin iki versiyonu var: biri avuç içinin içeri, diğeri ise dışarı bakmasıyla yapılıyor. Amerika’da bu işaret barış anlamına geliyor. Fakat elin arka kısmının karşıya baktığı durumlar İngiltere, Avustralya, İrlanda ve Yeni Zelanda’da hakaret anlamı taşıyor. İtalya’da ise bu hareket,  parmakların burnun arasına koyulmasıyla yapılıyor ve bir vajinaya benzetiliyor.

3.

Kökü Romalılara dayanan bu hareket o zamanlarda iyi şans, bereket ve nazara karşı korunma anlamında  kullanılıyordu. Bu hareketin günümüzde ise pek olumlu bir anlamı yok. Ama bunun yanında Amerikan İşaret Dilinde bu hareket T harfinin gösterimi için kullanılır. İtalyanlar ve biz Türkler için de bu hareket bildiğiniz gibi ağır bir hakarettir.

2.

3

İlk olarak Black Sabbath’in vokalisti Ronnie James Dio tarafından kullanılan bu ‘boynuz’ hareketi çoğunlukla heavy metal ve rock fanları tarafından kullanılır. Bu hareket Budizm ve Hinduizm’de ise kötü ruhları uzaklaştıran bir hareket olarak kabul ediliyor. Tarihsel geçmişi Akdenize kadar uzanan bu hareket geçmişte karısı tarafından boynuzlanan erkekleri tanımlamak için kullanılırdı. Şu anda ise İspanya, Portekiz, Yunanistan, Kolombiya, Arnavutluk ve Slovakya’da taraftarların hakeme yaptıkları bir harekettir.

1.

Antik Yunandan günümüze kadar gelmiş ve dünya üzerinde hemen heryerde aynı anlamı taşıyan bir parmak. Bazı Akdeniz ve Arap  ülkelerinde işaret parmağı kullanılsa da hepsinin anlamı tamamen aynı.

Yorumlar:

“Başınızı Belaya Sokabilecek 10 El Hareketi” için 6 cevap

 1. It’s posts like this that keep me coming back and checking this site regularly, thanks for the info!

 2. üye12 diyor ki:

  heavy metallllllllllllllllllllll <w

 3. Duru diyor ki:

  Bunlarin hepsini biliyodum zaten farkli bisey yok mu ?????

 4. cobainspain diyor ki:

  Wuhuuuu party hard .

 5. alara ozcelik diyor ki:

  Gotleri pipileri tirleri fısları hepsinide gösterseydiniz

 6. küfürcü abi diyor ki:

  internet cafe

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir